Laťka Jitřní - 12. ročník (24.1.2007)

12. ročník Laťky Jitřní přinesl hned dva zápisy do listiny rekordů. O oba se zasloužila děvčata ze ZŠ Campanus. V nejmladší kategorii to byla Hana Prášková, výkonem 112 cm, a nejstarší kategorii Lucie Kratochvílová, výkonem 154 cm.

Závod proběhl za podpory MČ Praha 4, která poskytla grant. Z těchto prostředků byly zakoupeny nové stojany na skok vysoký, 2 nové laťky a pěkné ceny (trička, poháry, medaile, občerstvení).

Na závod byli pozváni zástupci MČ Praha 4, rodiče a další příznivci sportu na ZŠ Jitřní, vč. ředitele ZŠ Jitřní Josefa Blechy a dlouholetého reprezentačního trenéra atletů a spoluzakladatele Laťky Jitřní Václava Pešáka.

nejmladší kategorii (2. a 3. třída) jsme viděli mnoho osobních rekordů, ale i nezdařených pokusů. Padl zde i nový rekord Laťky Jitřní. Vytvořila ho Hana Prášková (112 cm, ZŠ Campanus).

V kategorii mladšího žactva (4. a 5. tř.) jsme viděli dvě suverénní vítězství domácích závodníků Lady Svárovské a Rudolfa Čecha (oba ZŠ Jitřní). Oba skočili nový osobní rekord, ale za rekordem Laťky zaostali o 13, resp. 6 cm.

soutěži 6. a 7. tříd se závod velmi podařil Veronice Koškové (ZŠ Jitřní), která s předstihem zvítězila a potvrdila, že je velkým talentem do budoucna. Mezi chlapci se o vítězství poprali Petr Vávra (ZŠ Jitřní) a Jakub Kubíček (ZŠ Campanus). O vítězství nakonec rozhodl jediný nezdařený pokus ve prospěch Petra Vávry. Oba závodníci skočili 148 cm.

nejstarší kategorii 8. a 9. tříd zdvojnásobila svůj zápis do listiny rekordů Lucie Kratochvílová, která skočila 154 cm a o 1 cm vylepšila nejstarší rekord Laťky. Mezi chlapci se stal vítězem Oldřich Janáčík (ZŠ Jitřní) výkonem 170 cm a opět potvrdil vysokou kvalitu závodu v nejstarší kategorii.