Laťka Jitřní slavila – proběhl již 15. ročník (21.2.2012)

 

Výsledková listina

 

sportovní ZŠ Jitřní, Praha 4, skok vysoký - Laťka Jitřní

 

Hned dva nové rekordy závodu a jeden vyrovnaný rekord – to je zářivá bilance halového závodu jednotlivců ve skoku vysokém Laťka Jitřní, který proběhl v úterý 21.2.2012 na ZŠ Jitřní. Letošní ročník tak patřil vůbec k nejlepším v celé své historii. Zúčastnilo se ho 124 závodících dětí z 5 škol, v kategoriích od 2. až do 9. tříd.

Novinkou letošního ročníku bylo rozšíření závodních míst. Zatím se vždy závodilo na jednom doskočišti. Letos poprvé byla doskočiště dvě. Závodili tak zvlášť děvčata a zvlášť chlapci.

 

Hned první kategorie nejmladšího žactva (2.-3.tř.) přinesla vyrovnaný rekord Laťky. Naprosto skvěle jej předvedla Kateřina Kainová (ZŠ TGM), která přeskočila laťku vysokou 112 cm, což je výkon běžný až tak v 6. třídě. Ve stejné kategorii mezi chlapci zvítězil Martin Wu Chung (ZŠ Nedvědovo nám.) výkonem 105 cm.

V další kategorii nejmladšího žactva (4.-5.tř.) byl překonán rekord. Výkonem 136 cm se do historických tabulek Laťky nově zapsala Tereza Parásková (ZŠ Fr. Plamínkové). Takováto výška se bude již velmi špatně vyrovnávat. Patří opravdu k mimořádně vysokým výkonům. Mezi chlapci zvítězil Vojtěch Komárek (ZŠ s RVJ a s RVTV, prac. Filosofská) výkonem 123 cm.

 

skok vysoký, sportovní ZŠ Jitřní, Praha 4 - Hodkovičky, Laťka Jitřní

 

Kategorie mladšího žactva (6.-7. tř.) se může pyšnit dalšími vynikajícími výkony a několika osobními rekordy. Není se čemu divit. Vynikající sportovní atmosféra a obrovská podpora publika vyburcovala závodníky k neuvěřitelným výkonům. Mezi děvčaty zvítězila Amálie Švábíková (ZŠ s RVJ a s RVTV, prac. Jitřní) výkonem 147 cm, z chlapců byl nejlepší opravdu velmi dobrým výkonem Vojtěch Říha (ZŠ s RVJ a s RVTV, prac. Filosofská), výkonem 144 cm. Nutno podotknout, že oba vítězové chodí teprve do 6. tř., a očekává se, že se jejich výkony budou ještě zlepšovat, a oba by tak za rok mohli překonat rekord Laťky.

 

ZŠ Jitřní, Laťka Jitřní - skok vysoký, sportovní ZŠ Jitřní, Praha 4 - Hodkovičky

 

Závěrečná kategorie staršího žactva (8.-9. tř.) byla svědkem dalšího překonaného rekordu Laťky. Ten právem vytvořila mistryně ČR ve skoku vysokém Lada Svárovská (ZŠ s RVJ a s RVTV, prac. Jitřní), výkonem 158 cm. Zajímavostí tohoto skoku je, že se Lada závodu pro úraz neměla vůbec zúčastnit. Závodní atmosféra však skokanku motivovala natolik, že se rozhodla jen pro jediný pokus, kterým nejen vyhrála, ale ladným, excelentním skokem vytvořila i nový rekord. Mezi chlapci zvítězil Filip Trnka (ZŠ s RVJ a s RVTV, prac. Jitřní), výkonem 155 cm.

 

sportovní ZŠ Jitřní, Laťka Jitřní - skok vysoký, ZŠ Jitřní, Praha 4 - Hodkovičky

 

Nutno podotknout, že i ostatní závodníci předvedli velmi kvalitní výkony. Výborná sportovní atmosféra, mohutné povzbuzování závodníků i svižný průběh závodu přispěly k tomu, že jubilejní 15. ročník Laťky Jitřní patřil k těm nejzdařilejším. Děkujeme i rodičům žáků Jitřní za podporu i osobní pomoc při organizaci a průběhu závodu.

Za rok, opět v polovině školního roku, se těšíme na další, již 16. ročník tradičního závodu ve skoku vysokém Laťka Jitřní.

 

 

Fotografie a videa

Fotografie a videa ze závodu naleznete v odkazu "Foto a video"   [přímý odkaz >>>].

 

Rekapitulace závodu

 • 2 nové rekordy Laťky jitřní
 • 1 vyrovnaný rekord Laťky Jitřní

 

 • 124 závodníků

 

 • 5 škol:
  • ZŠ s RVJ a s RVTV (za prac. Jitřní + za prac. Filosofská)
  • ZŠ TGM
  • ZŠ Nedvědovo nám.
  • ZŠ Školní
  • ZŠ Fr. Plamínkové