Laťka Jitřní 2014 - 17. ročník (12.2.2014)

Výsledková listina

Pozn.: Umístění je sestaveno dle výkonu, v případě rovnosti výkonu rozhodoval počet nezdařených pokusů na předchozí výšce.

Z 8 pražských škol dorazilo do tělocvičen ZŠ Jitřní 226 dětí. Ty se zde ve středu 12. 2. 2014 zúčastnily 17. ročníku prestižního závodu ve skoku vysokém „Laťka Jitřní“.

Tradičně nejsilněji obsazenou kategorií byla kategorie žáků 4. a 5. tříd. Naopak početně nejslabší, ale výkonnostně nejsilnější byla kategorie 8. a 9. tříd. Ta přinesla opravdu úžasné výkony, zvláště v chlapecké kategorii. Vyhrál ji žák sportovních tříd ZŠ Jitřní Adam Pekárek neuvěřitelným výkonem 182 cm! Překonal tím 10 let starý rekord Laťky Jitřní.

Domácí prostředí a vynikající sportovní atmosféra Laťky Jitřní vyburcovala v kategorii 2.+3. tříd Elišku Vojtěchovskou a Terezu Slavíčkovou k nádhernému výkonu 110 cm, čímž atakovaly dosavadní rekord závodu (112 cm).

Za zmínku stojí i samostatná kategorie prvňáčků z Jitřní. Zde soutěžily především děti, které navštěvují atletickou přípravku. Téměř všechny tyto závodníky přišli podpořit jejich rodiče i spolužáci. To je povzbudilo k výborným, až neočekávaně kvalitním výkonům.

Tři nejlepší závodníci v každé kategorii získali medaili, diplom, sladkost, a na prvním místě i pohár.

Děkuji rodičům a dětem, kteří přišli podpořit své spolužáky. Každý, kdo přišel, zažil na vlastní kůži jedinečnou atmosféru závodu, který připravujeme už 17 let. Právě podpora publika tvoří báječnou sportovní kulisu, která motivuje děti k nádherným výkonům. Jsme opravdu rádi, že Laťka Jitřní má takovýto zvuk a úroveň. Poděkování patří i atletickému oddílu Slavia Praha za zapůjčení ukazatelů výkonů a hodným učitelům, kteří upekli něco na zub.